V případě technických otázek volejte: 777 499 559. Denně od 9 do 19 hodin. Prosí nepište maily s otázkami bez tel. čísla.


Co je balkonová fotovoltaika?

Malý solární systém Plug&play, který byl vynalezen v Německu k ponížení nákladů za spotřebiče jako lednička, mražák a spotřebiče v standby režimu během dne. V Německu, Rakousku, Švýcarsku atd. jsou přetoky povolené, takže systém se pouze vybalí a zastrčí do zásuvky.

V ČR jsou ale přetoky do sítě zakázané, a proto je v případě pořízení nutná instalace proudového relé k zamezení přetoků. To u nás pořídíte za cenu 1.490,- Kč. (nutné přiobjednat, není v ceně systému)

V případě že nemáte bojler, doporučujeme variantu SOLARY 200 Watt za 8.990,- Kč.

V případě že máte bojler do 100 Litrů nebo klimatizaci do 3kW, doporučujeme variantu Solary 400 Watt.

V případě že máte bojler do 200 Litrů nebo klimatizaci do 6kW, doporučujeme variantu Solary 800 Watt.

Musím někoho žádat o povolení?

Fotovoltaiku smíme umístit nejen na střechu nebo fasádu, ale i na související objekty (pergola, stodola, garáž, plot, balkon apod.). Pokud je váš byt osobním vlastnictvím nepotřebujete k instalaci žádné povolení, pouze souhlas SVJ. V případě pořízení varianty stolů, nepotřebujete nic!

Bydlíte v pronájmu nebo družstevním bytě?

Doporučujeme konzultaci s majitelem nebo se správcem nemovitosti. V případě pořízení varianty stolů, nepotřebujete nic!

Co s provozovatelem distribuční sítě?

Splňuje-li to FVE výrobní parametry mikrozdroje a podmínky definované ve vyhlášce §16 o připojení k elektrizační soustavě do výkonu 800 Watt bez přetoků, nejedná se o povolení - jde jenom o ohlášení.

A to pouze z důvodu, aby vám distributor vyměnil elektroměr, který dokáže měřit přetoky na 1 fázovém připojení. V ČR se už od roku 2011 elektřina účtuje po fázích. Pokud máte tři fáze i v panelákovém bytě, máte instalovaný elektroměr měřící obousměrně už dávno. Takže žádné změny nečekejte a ani výměnu elektroměru.

Jak to funguje?

Fotovoltaické články v modulech generují stejnosměrný proud ze sluneční energie. Aby to bylo možné v domácnosti využít, je mezi nimi zapojen mikrozdroj, který je součástí každé sady a přeměňuje vznikající stejnosměrný proud na střídavý proud obvyklý v domácnostech. Takto generovaná elektřina je pak přiváděna do vaší bytové sítě a tam ji mohou využívat vaše elektrospotřebiče.

V případě našeho balkonového plugin systému, používáme výhradně panely bifaciální (oboustranné) - mimo sadu START. Ideální pro použití na zábradlí balkonu nebo terasy. U svislé instalace tak dokáže panel vyrobit až o 30% vice energie než běžné jednostrane panely. Albedo efektem se docílí skoro stejného denního výnosu jako u běžného panelu ve sklonu.

Zapojit do zásuvky jako běžný spotřebič?

Ano, pro připojení solárního systému můžete použít stávající venkovní zásuvku 230V pokud ji na balkoně nebo terase instalovanou máte. Vzhledem k tomu, že elektřina jde vždy cestou nejmenšího odporu, je takhle vyrobená elektřina spotřebována v domácnosti. Využito je stávající elektrické vedení, není potřeba pracně pokládat nové vedení z pojistkové skříně. V případě že venkovní zásuvku instalovanou máte, ušetříte další náklady za zřízení nové.

Napájení probíhá do zásuvky jedné fázi. Co spotřebiče na dalších fázích?

Pokud bydlíte v bytě, je pravděpodobné že máte pouze 1 fázi. V tom případě to nemusíte řešit vůbec. Na 3 fázové přípojce - je možné používat systém pouze na jedné fázi a pro spotřebiče na ní (pro elektrikáře, který vám bude montovat ochranné proudové relé je otázkou pár minut přepojit zásuvky na jednu fázi).

Kterým směrem panely natočit?

Směrem k slunci, dosáhnete nejlepších výnosů. Solární systém by měl být zpravidla orientován vždy na jih, ale dobré výnosy lze dosáhnout i orientací na východ nebo západ. Měli byste se také ujistit, že solární modul je umístěn pokud možno bez stínu.

Kolik můžu ušetřit ročně?

Na příkladu solární sady 800 Watt s umístněním v Brně, lze generovat až 1.030 kWh elektřiny za rok. Pokud spotřebujete 100 % elektřiny, kterou sami vygenerujete nebo uložíte do teplé vody v bojleru, pak to odpovídá aktuální úspoře až 1.030 kWh/rok x 9,40 Kč. (pro rok 2023 po zastropování cen) Takže ušetříte až 9.700,- Kč ročně.

Jak systém nainstaluji?

Systémy rozváží naši zaměstnanci a předvedou i zapojení a kontrolu elektroměru. V případě potřeby namontují panel na balkon - za poplatek 690,- Kč (v případě montáže 2 panelů 1.190,- Kč) včetně upevnění z nerezových materiálů.

Jakou záruku má sada?

Měnič - 12 let záruka výrobce na produkt (na stránkách výrobce je možné záruku prodloužit až na 25 Let).

Solární panely u setů od 400Watt, 25let záruka. Plus 30 let na výkon panelu minimálně 88% Wp.

Jak mohu měřit mým systémem generovanou energii?

Stačí zakoupit jakoukoliv Smart Wi-Fi zásuvku která umožnuje měření spotřebya můžete měřit množství vaší generované elektřiny. Sledovat pak prostřednictvím aplikace přes váš chytrý telefon nebo tablet.