V případě technických otázek volejte: 777 499 559. Denně od 9 do 19 hodin. Prosí nepište maily s otázkami bez tel. čísla.


Co je balkonová fotovoltaika?

Malý solární systém Plug&play, který byl vynalezen v Německu k ponížení nákladů za spotřebiče jako lednička, mražák a spotřebiče v standby režimu během dne. V Německu, Rakousku, Švýcarsku atd. jsou přetoky povolené, takže systém se pouze vybalí a zastrčí do zásuvky.

V ČR jsou ale přetoky do sítě zakázané, a proto je v případě pořízení nutná instalace proudového relé k zamezení přetoků. To u nás pořídíte za cenu 1.490,- Kč. (nutné přiobjednat, není v ceně systému)

V případě že nemáte bojler, doporučujeme variantu SOLARY 200 Watt za 8.990,- Kč.

V případě že máte bojler do 100 Litrů nebo klimatizaci do 3kW, bazén do 10m2 doporučujeme variantu Solary 400 Watt.

V případě že máte bojler do 200 Litrů nebo klimatizaci do 6kW, bazén do 20m2 doporučujeme variantu Solary 800 Watt.

Musím někoho žádat o povolení?

Fotovoltaiku smíme umístit nejen na střechu nebo fasádu, ale i na související objekty (pergola, stodola, garáž, plot, balkon apod.). Pokud je váš byt osobním vlastnictvím nepotřebujete k instalaci žádné povolení, pouze souhlas SVJ. V případě pořízení varianty stolů, nepotřebujete nic!

Bydlíte v pronájmu nebo družstevním bytě?

Doporučujeme konzultaci s majitelem nebo se správcem nemovitosti. V případě pořízení varianty stolů, nepotřebujete nic!

Co s provozovatelem distribuční sítě?

Splňuje-li to FVE výrobní parametry mikrozdroje a podmínky definované ve vyhlášce §16 o připojení k elektrizační soustavě do výkonu 800 Watt bez přetoků, nejedná se o povolení - jde jenom o ohlášení.

A to pouze z důvodu, aby vám distributor vyměnil elektroměr, který dokáže měřit přetoky na 1 fázovém připojení. V ČR se už od roku 2011 do 2023 elektřina účtovala po fázích. Pokud máte tři fáze i v panelákovém bytě, máte instalovaný elektroměr měřící obousměrně už dávno. Takže žádné změny nečekejte a ani výměnu elektroměru.

Jak to funguje?

Fotovoltaické články v modulech generují stejnosměrný proud ze sluneční energie. Aby to bylo možné v domácnosti využít, je mezi nimi zapojen mikrozdroj, který je součástí každé sady a přeměňuje vznikající stejnosměrný proud na střídavý proud obvyklý v domácnostech. Takto generovaná elektřina je pak přiváděna do vaší bytové sítě a tam ji mohou využívat vaše elektrospotřebiče.

V případě našeho balkonového plugin systému, používáme výhradně panely bifaciální (oboustranné) - mimo sadu START. Ideální pro použití na zábradlí balkonu nebo terasy. U svislé instalace tak dokáže panel vyrobit až o 30% vice energie než běžné jednostrane panely. Albedo efektem se docílí skoro stejného denního výnosu jako u běžného panelu ve sklonu.

Zapojit do zásuvky jako běžný spotřebič?

Ano, pro připojení solárního systému můžete použít stávající venkovní zásuvku 230V pokud ji na balkoně nebo terase instalovanou máte se samostatným jističem. Vzhledem k tomu, že elektřina jde vždy cestou nejmenšího odporu, je takhle vyrobená elektřina spotřebována v domácnosti. Využito je stávající elektrické vedení, není potřeba pracně pokládat nové vedení z pojistkové skříně. V případě že venkovní zásuvku instalovanou máte, ušetříte další náklady za zřízení nové.

Napájení probíhá do zásuvky jedné fázi. Co spotřebiče na dalších fázích?

Pokud bydlíte v bytě, je pravděpodobné že máte pouze 1 fázi. V tom případě to nemusíte řešit vůbec. Na 3 fázové přípojce - je možné používat systém pouze na jedné fázi a pro spotřebiče na ní (pro elektrikáře, který vám bude montovat ochranné proudové relé je otázkou pár minut přepojit zásuvky na jednu fázi).

Kterým směrem panely natočit?

Směrem k slunci, dosáhnete nejlepších výnosů. Solární systém by měl být zpravidla orientován vždy na jih, ale dobré výnosy lze dosáhnout i orientací na východ nebo západ. Měli byste se také ujistit, že solární modul je umístěn pokud možno bez stínu.

Kolik můžu ušetřit ročně?

Na příkladu solární sady 800 Watt s umístněním v Brně, lze generovat až 1.030 kWh elektřiny za rok. Pokud spotřebujete 100 % elektřiny, kterou sami vygenerujete nebo uložíte do teplé vody v bojleru, pak to odpovídá aktuální úspoře až 1.030 kWh/rok x 8,40 Kč. Takže u tarifu D02d tak ušetříte až 8.700,- Kč ročně.

Jak systém nainstaluji?

Systémy rozváží naši zaměstnanci a předvedou i zapojení a kontrolu elektroměru. V případě potřeby namontují panel na balkon - za poplatek 690,- Kč (v případě montáže 2 panelů 1.190,- Kč) včetně upevnění z nerezových materiálů.

Jakou záruku má sada?

Měnič - 12 let záruka výrobce na produkt (na stránkách výrobce je možné záruku prodloužit až na 25 Let).

Solární panely u setů od 400Watt, 25let záruka. Plus 30 let na výkon panelu minimálně 88% Wp.

Jak mohu měřit mým systémem generovanou energii?

Stačí zakoupit jakoukoliv Smart Wi-Fi zásuvku která umožnuje měření spotřeby a můžete měřit množství vaší generované elektřiny. Sledovat pak prostřednictvím aplikace přes váš chytrý telefon nebo tablet.